soothe
| soothe a întrebat:

Foloseste cineva ca remediu si tonifiant dupa ciclu, supa de gaina in care s-au adaugat la fiert radacina de Angelica Sinensins (Dang Gui)? Ce alte tonifiante folositi (ficat, carne de oaie, ginseng, etc.)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
soothe
| soothe explică:

Arriadna pai Dang Gui se gaseste in farmacii. Este supranumit ginsengul femeilor iar supa de gaina este aur ("fier" curat). Bea numai zeama de la o gaina intreaga fiarta indelung cu legume.
Oricum merge si fara Angelica. Ai vazut chinezoaicele cum arata, fara varsta multe dintre ele (dupa fiecare ciclu, e lege, supa de gaina). Incearca vreo cateva luni si-mi spui. Sar'mana!

| arrriadna a răspuns:

Salut. La mine ciclul accentueaza o scadere de calciu si fier. Am aflat "faza" cu fierul abia dupa un an de "concediu o zi pe luna"- saracu sef al meu era disperat laughing. Ce fac este sa previn- cu o saptamana inainte sau, daca uit chiar din prima zi, cu o pastila de ca+de si una de fier. Debit scazut, voiosie maxima (nu se mai invarte patul cu mine o zi intreaga). Nu imiplac organele interne (ficatul e "buretele de spalat toxine si frustrari", cum sa bag eu asa ceva?! bleah!) si gingsengul mi se pare prea puternic pentru mine, deocamdata. Iau pierd si-atat.

| pantera2011 a răspuns:

Nu folosesc nimic