| jon22 a întrebat:

FUNDA Poti slabi doar prin diete si multe ceaiuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pufuleteeeee a răspuns:

Pai sa o luam asa, poti sa slabesti prin diete si ceaiuri mai greu dar poti numai ca depinde si ce ceaiuri si diete! Dupa parerea mea daca veri sa slabesti ar trebui sa mergi la o sala de fitness sau sa iti downloadezi de pe internet ceva programe sau pe youtube despre asa ceva! acum mai depinde si de cate kg doresti sa slabesti si in cat timphappy! sper ca iti este de ajutor. fundita plsbatting eyelashes?

8 răspunsuri:
| Bunny a răspuns:

Da. Dar ajuta si sportul.Doar cu dieta o sa dai mai greu(si daca ai mai mult de dat exista o mare posibilitate sa ti se lase pielea si sa ramai cu celulita).Fa si putina miscare ca nu strica(macar o jumatate de ora pe zi). Succes.happy

| seby005 a răspuns:

DA 100%.dar e necesar sa te ti de dieta nu sa renunti numai dupa cateva zile.bafta pa

| mikywhiteangel a răspuns:

Depinde de metabolismul tau. Dar daca ai ajuns sa apelezi la diete cred ca raspunsul este nu, nu poti. Degeaba incerci prin ceaiuri si diete, daca nu faci ceva sa elimini caloriile deja existente, anume, sportul. Nu inseamna ca trebuie sa stai cateva ore la sala, dar macar sa mergi pe jos 15-30 de minute pe zi, o mica alergare ar ajuta...

| OMGIMSOFATICANTMOVE a răspuns:

Poti, dar nu e bine. fii cat mai activa si nu manca foarte mult la o masa. nu face sporturi care nu-ti plac. da-te cu rolele, joaca baschet, inoata, danseaza... nu e la fel de rapid ca si cu dietele, dar ai mai mari sanse sa ajungi si sa RAMAI cum iti doresti

| the1answer a răspuns:

Da.
Dar se recomanda si facutul sportului regulat.

| andreicod a răspuns:

Da, poti slabi asa si chiar foarte repede. Din pacate insa, metoda asta e cea mai periculoasa pentru organism. Ceaiurile in general iti dau peste cap metabolismul si o sa ajungi sa mananci degeaba, nu mai asimilezi nimic, lasi totul la toaleta (majoritatea au efecte laxative puternice). Cea mai sigura, ieftina si sanatoasa metoda de slabit e prin sport.

| aLL3xandra97 a răspuns:

Da happy. Dar ai fi bine sa faci si miscare cum ar fi sa alergi sau sa mergi la sala.

| Dellyutsa2218 a răspuns:

Nu,nu poti sa slabesti doar prin diete si ceaiuri poti slabi si daca faci sport, adica poti sa alergi dimineata si seara in parcuri, si seara sa nu mai mananci deloc, sau daca vrei un iaurtwinking