| jon22 a întrebat:

FUNDA.Simptomele pre-menstruale cu cate zile apar inainte de menstruatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sindromul premenstrual sau SPM prescurtat este numele dat tuturor simptomelor pe care le poti avea cu 1-14 zile inainte de menstruatie.
Aceste simptome includ:sensibilitatea sanilor,stare de balonare,modificari ale apetitului,dureri de cap,acnee sau iritarea pielii,constipatie sau diaree,crampe abdominale,stare de tristete, oboseala, iritabilitate, stangacie etc.
Nu te ingrijora, iti revii imediat ce incepe menstruatia!
Te pup!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pot sa apara si cu o saptamana inainte

| BiuL a răspuns:

1-7 zile, depinde de organismul fiecarei fete.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, simptomele premenstruale apar cu 3-7 zile ( sau mai RAR, chiar cu 10 zile ) ÎNAINTE de a veni menstra.

Vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/sindromul-premenstrual_1047

Toate cele bune.

| WildLatte a răspuns:

Buna! Asta depinde de fiecare fata in parte, poti simtii simptomele cu 2-3 zile inainte, dar se poate si cu o saptamana, dar mai mult de atat nu. Cel putin eu n-am auzit si nici nu mi s-a intamplat.

| Summer4ever a răspuns:

Doua, trei zile.

| 122344 a răspuns:

Depinde de fata. Dar la majoritatea cu 2-3 zile.