| Loly a întrebat:

Hei.Am 16 ani, 1.63 m inlatime si 56 kg. Credeti ca ar trebui sa mai slabesc sau sa ma mai ingras? Sau e ok asa cum sunt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| Dianné a răspuns:

Pentru 16 ani ai tai, eu zic ca este ok. Cel mai normal posibil, ar fi fost ca greutatea sa o ai de 53 kg. Fa un sport care-ti place, nu mai petrece timpul asa de mult la calculator, mananca mai multe fructe si legume si bea multa apa. Succes!

| RB26DETT a răspuns:

Eu am intre 1.70-1.80 la 14 ani!

| c0okie a răspuns:

Eu la 17 ani, am 1.62 si 47 de kg... dar nu, nu sunt anorexica! laughing fac modelling de 2 ani si partea proasta la mine e inaltimea, trebuie sa mai cresc putin, dar aici nu e ca si ingrasatul, mananci si cresti. poate un pat de tortura laughing...parerea mea ca ar trebui sa mai slabesti putin tongue

| JustDolt a răspuns:

Sa mai cresti ar fi ideal laughing Si eu am 16 ani si am 1.81 inaltime si nu sunt inalt fata de majoritatea celor de varsta mea.

| FinalFire a răspuns:

Greutatea se exprima dupa urmatorul criteriu.
1, 63, deci iei partea zecimala si scazi din ea 10, deci ar trebui sa ai =53KG
In caz ca cineva are 2m, adica 2.00 iei 100, deoarece de la 1.00 pana la 2.00 sunt o suta de zecimale.

Asa stiu eu partea cu greutatea.

| CandTrandafiriiMor a răspuns:

Daca ai 1.63 greutatea ideala ar fi 53 kg big grin
(^_^) si daca ai vrea sa slabestihee hee nu trebuie sa te infometezi
Ar trebui sa nu mananci dupa ora 6, sa mananci cate un fruct big grin

| Deea_7194 a răspuns:

Pff...ai putea slabi cel putin 10 kg:d.Si eu am 16 ani am un 1.75 si 49 de kg:d.N`ar fi ceva rau daca ai slabi putin.