| Angie12 a întrebat:

Hei. Am tot căutat site-uri si forumuri si totuși nu am găsit. Nu e cel mai bun site pentru acest subiect, dar sunt in maxima disperare.
Am observat, ca de cateva saptamâni, la sfârșitul scaunului, apare o foarte mică hemoragie. Pana azi, erau intr-o cantitate foarte mică, iar sângele nu se amesteca cu scaunul. Astăzi, hemoragia a fost cu putin mai mare, iar sângele era de o culoare putin mai închisă. Mi s-a intamplat asta, dupa o perioada de constipație. M-am informat si din moment ce sunt anemică, poate fi vorba de apariția unui cancer, dar de asemenea poate fi o fisura anală sau hemoroizi. Nu am calculat decât timp, am aceste simptome, dar inca nu m-am prezentat unui medic.
Pentru mine, acest subiect este destul de rușinos si nu stiu ce sa fac. Am zis ca ma adresez ca anonim vouă, si apoi poate voi vorbi despre aceasta problema cu mama mea.
Dar am nevoie de ajutor. Am citit pagini si pagini, dar inca nu stiu ce am deoarce fisura anală si hemoroizii prezintă dureri la nivelul anusului+mâncărimi, iar eu nu prezint niciuna din acestea. Am câteva dureri de stomac, dar asta fiindcă cu o luna-2 înainte, am fost diagnosticata cu gastrită, intr-o faza minima si mi s-a dat un regim pe care nu prea l-am respectat. Am omis unele mâncăruri, dar am continuat cu cappuccino si alte băuturi minerale.
Va rog, ajutați-ma. Sunt foarte îngrijorată. As fi recunoscătoare celor care mi-ar da un răspuns concret. Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

"Am câteva dureri de stomac, dar asta fiindcă cu o luna-2 înainte, am fost diagnosticata cu gastrită, intr-o faza minima si mi s-a dat un regim pe care nu prea l-am respectat. Am omis unele mâncăruri, dar am continuat cu cappuccino si alte băuturi minerale." Daca erai ingrijorata, il ascultai pe boul ala de medic, ca de-aia a facut vreo 10 ani de scoala, ca sa nu il asculte toti desteptii care stiu ei mai bine. Ia si FUGI la doctor. Si poate il asculti de data asta. Sau nu, caz in care in curind o sa fie un cap patrat mai putin pe pamint in curind. Selectie naturala se cheama.

| RahtonKaKe a răspuns:

Mai bine le spui parintilor tai... Ai incredere-n ei, vor stii ce sa faca... Ai putea avea ceva grav.