| ThinkDifferent a întrebat:

Hei! Cand ti se face analiza de sange te doare sau nu? Vreau raspunsuri serioase!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Deci cum sa ti se raspunda serios cind ai nickul asta si pui intrebari de fatalau? Cind ti se fac analizele... depinde ce faci. CIND TI SE RECOLTEAZA... depinde cit de bine stie sa intepe cine te inteapa. In principiu e doar o intepatura, cit ai vrea sa doara?

| RAY a răspuns:

Simti un pic dar e o intepatura, apoi poate ameteli, greata depinde de tine, recomand sa bei dupa recoltare, depinde si cat isi ea la spital isi ea ca au nevoie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doare mai tare cand te pisca o albina

| Fatamuntilor a răspuns:

Depinde de indemanarea celui ce face recoltarea.
In general fetele de acolo au mana usoara.
Doare putin cand baga acul.Eu nici nu uit
Totul e sa nu-ti fie frica.

| Anonimuserr a răspuns:

Nu doare, vei simți o înțepătură ca de albină și ar fi indicat să nu privești către eprubetă și siringă altfel îți va veni rău (în cazul tău care ești slab de înger).
Aș spune că cel mmai rău,, doare" aflarea rezultatelor și stresul în perioada de când ți-a recoltat până vei afla rezultatele.

| mont a răspuns:

Doare sad

| HippieWorld a răspuns:

Vei simţi o mică înţepătură, însă până să realizezi asta, asistenta deja îşi va termina treaba.Curaj!