| Stroe_Andreea-Nicoleta_2000 a întrebat:

Hei!

Daca am piciorul in ghips, iar gipsul a inceput sa se largeasca, e ok?
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Ghips sau atelă ghipsată? Eu l-am avut 3 luni în atelă ghipsată și la fiecare 10-15 zile îmi punea una nouă fiindcă se dezumfla piciorul care fusese foarte inflamat în zona fracturii. Dacă te apropii de finalul prioadei, poate fi, într-adevăr, de la atrofierea mușchiului.

2 răspunsuri:
| Tonii_Tonii_1996 a răspuns:

Daca te deranjeaza sau nu mai tine fix piciorul nu e bine, dar daca mai ai putin timp de stat cu el nu merita sa umblii sa il schimbe.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se largeste ghipsul, se atrofiaza muschii, e ceva normal cand nu mai folosesti normal piciorul