| booh a întrebat:

Daca am piciorul in ghips si ma mananca, cu ce pot sa ma scarpin?
De 2 saptamani am piciorul in ghips, mai am o saptamana, dar a inceput sa ma manance. Pana acum am suflat, dar ma dor falcile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sufla in continuare, nu ai cum sa te scarpini.

13 răspunsuri:
| sy46 a răspuns:

Ia un liniar mai lung.Altceva nu ai cu cethinking
Eu am avut mana in ghips, ca norocu'; ca ma puteam scarpina usor cu un liniarhee hee

| Clutsky a răspuns:

Cu rigla!

| 16.laura.16 a răspuns:

Ia si tu o linie(rigla) si scarpina-te.

| Barbie a răspuns:

Te inteleg perfect. Si eu am avut mana drepta in ghips si aveam niste mancarimi. Eu de exemplu ma scarpinam cu creoane din alea de coloratlaughingrolling on the floor Numa ai grija sa nu ramana acolo ca si eu am patit-olaughing

| Nu conteaza a răspuns:

Incearca cu un pai, asa facea fratimiu sau un pix ceva

| Snicker a răspuns:

Buna!
Ai pompa de umflat roata la bicicleta? Este cea mai buna solutie care mi-a venit in minte. Ibcerci sa introduci putin furtunul intre ghips si picior si incepi sa apesilaughing sa umfli roatalaughing
Faza nasoala e ca o sa obosesti s de la asta. dar pui si pe altcineva sa o fac.
Daca nu ai pompa din aceea, nu stiu cu ce altceva ai mai putea sa te scarpini.
Sa te faci bine curand. xoxo si papa

| liongirl a răspuns:

Buna!`Cu ce poti sa te scarpini? Cu mintea!`Eu m-am abtinut asa vreo luna, numai ca am avut si cotul, dar si piciorul si mama si tata stateau langa mine si radeau de mine ca nu mai puteam de mancarime si mi-au spus sa incerc sa-mi ocup timpul cu altceva ca pot sa ma urc si pe pereti si manacarimea tot nu-mi trece, asa ca m-am controlat cu mintea.
Aaa` si apropo...sufli degeaba pentru ca si mai mult te mananca!`winkinghee hee

| beyonddarkness a răspuns:

Incearca cu un bat, sorry dar e singura idee care mi-a trecut prin minte big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu o riglawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu o furculita.medic Catalin Pop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te scarpini cu o bota mica serios vb ca si o prietena de-a mea are piciorrul in ghips

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut piciorul in ghips si ce sa fac am luat un bat foarte flexibil si m-am scarpinat incet te inteleg sunt evelin insanatorite grabnica

| Яùxsi a răspuns:

Stiu cum e! si eu am avut fractura la umar si mi-a bagat in ghips trunchiul. si eu ma scarpinam cu ce gaseam laughing a fost oribil.

Dar lasa ca nu mai ai foarte mult. mai suporta cateva zile happy