| Simulescu_Andrei_1999 a întrebat:

Salut TPU,am o entorsa la piciorul drept,mi-am pus-o azi in ghips,iar acum,pe seara, a început sa transpire gipsul, țin sa menționez ca piciorul meu e complet uscat insa gipsul e umed.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

E ghips sau atela? Si eu am avut o entorsa la piciorul stang si in prima saptamana am stat cu o atela ghipsata apoi mi-a schimbat-o in ghips pentru 2 saptamani dar nu am avut probleme de genul. Atata timp cat nu se desface esti ok, toata treaba e sa ti piciorul nemiscat ca sa se sudeze oasele, asa ca ai grija cat calci pe picior.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat