| camarada a întrebat:

Hei!

Nu stiu cum am facut, probabil fiind prea obosita, am pus lentilele de contact una peste alta. Acum nu reusesc sa le separ. Nu as vrea sa le arunc totusi pentru ca abia sunt luate. Cum pot sa le separ?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Le iei pe amandoua din cutiuta cu solutie si le pui in palma in care ai 1 lingurita solutie si le freci f usor cu buricul degetului inelar.
Se vor separa.

| Alverto a răspuns:

Eu zic sa le arunci, deoarece sunt sigur că tu ești frumos(ă) așa cum eștiwinking