| raluca9669 a întrebat:

Înainte de toate vreau să vă povestesc ceva happy
Am 18 ani, 163 cm si 77 de kg. Scopul meu este sa slabesc cel putin 10 kg.
In luna martie a acestui an cantaream 83 de kilograme. De atunci am hotărât să mă apuc de miscare. Am început să alerg prin parc si să fac abdomene și genoflexiuni seara.
Cu ajutorul miscarii am ajuns pana la greutatea actuala, doar că eu încă fac mișcare iar acul cantarului nu se mai misca de pe acea pozitie. Eu mananc normal, 3 mese pe zi, dar cred ca este timpul să tin o dieta.
Am citit pe net acum cateva zile despre dieta south beach.
Consider că este o dietă ce o pot tine din punct de vedere financiar happy asa că acum urmează întrebarea:
Cei care au tinut această dietă au avut rezultatele mentionate pe internet, dacă da în cât timp?(cică 3, 5-7 kg in primele 2 saptamani)
Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gicutzu23 a răspuns:

Bună, aceea dieta este o mare pacaleala. Slabesti intr-adevar dar maxim 1 kg la 3-4 saptamani cu noroc. Intr-adevar te vei gandii ca ai zis ca faci miscare se pune si asta slabind 2 kile si ceva in 2-3 saptamani deci nu este o dieta prea stralucita. Iti pot recomanda linistit dieta japoneza sau dieta cu apa happy mult noroc

1 răspuns:
| Mafiotu007 a răspuns:

Daca o sa slabesti, iti va parea rau, si eu am slabit intr-o luna 10 kg fara niciun efort,si acum imi pare rau, ca atunci ma simteam bine, dar iti voi spune cum am procedat eu:

Dieta este foarte importanta, fara sucuri, 1-2 mere pe zi, banane, portocale, orice fruct dar nu mai mult de 4 fructe pentru ca au zahar.In fiecare zi iti faci salata de castraveti si rosii si cam atat.Nu iti trebuie sport foarte mult, doar sa bei apa si salate.Succes!