| Thatsnotmyname a întrebat:

Hei, TPU!
Vreau sa-mi fac piercing in ureche, sus (cartilaj).
Are cineva? Doare cand ti-l face/dupa ce ti-l face? Sugestii?

FUNDA! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheCritic a răspuns:

Hey! Doare, dar nu foarte tare, iar dacă îți faci cu un pistol, simți ca o înțepătură iar apoi dispare treptat. Te va jena câteva săptămâni dar te obișnuiești cu durerea și nu e nimic incredibil de dureros. Numai bine!

4 răspunsuri:
| CMaria21 a răspuns:

Important sa se faca totul steril! Succes

| ElleAhx a răspuns:

Am o prietena care are si a durut destul de mult. bine acum depinde de la o persoana la alta.

| Elsker a răspuns:

Eu amhappy Doare putin la inceput, e o intepatura, dar in doua zile nu vei mai simti nimic(in cele doua zile durerea e aproape imperceptibila), dar ai grija sa ti-l faci intr-un loc autorizat si in conditii de igena.

| Jenni33 a răspuns:

Depinde cu ce ti-l face sau cine! Alege pe cineva specializat in treaba asta.