| dididedediu a întrebat:

Help Please FUNDA! cat costa un pachet de somnifere? va rog urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Grrr a răspuns:

Am avut insomnie cronica în ultimii ani 10. Mi-a fost prescris totul sub soare de medici şi de psihiatri, dar nimic nu a funcţionat cu adevărat. Dupoa somnifere ma trezeam ameţit şi epuizat dimineaţa, şi fara a fi avut un somn de calitate. Normal ca am devenit îngrijorat si de atata consum de substante chimice si de efectele adverse. La un moment dat insa, am desacoperit... melatonina. Ei, din momentul acela nu as mai folosi orice altceva ca sa să mă ajute să dorm natural. Descoperirea asta a fost esxtraordinara pentru mine şi sincer, parca sunt un alt om da cand iau melatonina. Sunt odihnit, sunt fericit, sunt vesel...m-a salvat.
Cititi pe net sa va convingeti ca pe langa combaterea insomniei, este cel mai bun antioxidant si intarzie imbatranirea... http://www.adevarul.ro/life/sanatate...198580660.html.
In vest se foloseste cu regularitate, mai ales ca este naturala dar la noi...
Oricum daca va intereseaza, puteti cumpara de aici http://www.iherb.com/Natural-Factors...lets/2632?at=0
iar la prima comanda folositi codul VAS212 si veti beneficia de reducere de 5$, deci veti lua cutia gratis! Livrarea costa foarte putin, maxim 4$ (12 lei) pentru o greutate de 1, 3 Kg, iar pachetul va fi livrat din SUA prin International Airmail! (Nu se platesc taxe vamale si TVA, coletul ajunge la oficiul postal local)
Pentru detalii suplimentare, intrati pe http://sanatateaenaturala.blogspot.com/ sau scrieti la healthbio@yahoo.com

| IMC90 a răspuns:

Nu poti lua somnifere decat cu reteta de stupefiante, de la medicul psihiatru.