| cabac a întrebat:

Hepatita cronica b peste 10 15 se termina cu ciroza sau poti să nu faci ciroza niciodata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lexon a răspuns:

Hepatita B este o boala care se vindeca! In unele cazuri se vindeca de la sine, fara niciun fel de tratament.Trebuie dusa o viata sanatoasa, alimentatie cat mai naturala, fara alcool, fara tutun, fara medicamente hepatotoxice, fara efort excesiv. Medicul curant iti va spune tot ce trebuie sa faci si iti va prescrie un tratament. Treaba ta este sa urmezi tratamentul, sa ai credinta in Dumnezeu, sa te rogi, si sa ai incredere ca totul se va termina cu bine!
Multa sanatate!

1 răspuns:
| beretu a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=BQfPBvdIXHI si https://www.youtube.com/watch?v=wC-uBpKMCxY poate cele doua filmulete te ajuta pentru ficat -hepatita. Sanatate multa