| PinkkkHeartss a întrebat:

Hernie inghinala. Un prieten s-a operat in Februarie de Hernie inghinala.Este normal ca dupa 9 luni inca sa sangereze, sa iese fire, si sa nu fiee inchisa operatzia dupa atata timp? Ce este de facut? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Pai, sa incerce sa spele rana zilnic cu ceai de patlagina, apoi sa o unga cu alifie de galbenele. Poate nu are incredere in leacuri babesti, dar asta nu-l va opri sa incerce asta, macar pentru 2 saptamani, spune-mi atunci daca o avut vreun rezultat.

3 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Mergi la medicul cate te-a operat urgent, pentru ca nu este normal ca dupa 9 luni sa ai probleme de acest gen. Cred ca e vorba de o infectie care trebuie vazuta de un medic specialist.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e normal, sa mearga urgent inapoi la medic.