| Steluta098 a întrebat:

Hey,Am 14 ani 53 de kg si 1.50 vreau sa slabesc si nu stiu cum aa incep obiectivul meu este 40 de kg pentru ca ar fi greutatea ideala pentru inaltimea mea.Cum as putea slabi aceste kg in cateva luni? Dietele care te ajuta sa slabesti rapid imi vor fi de folos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sammie a răspuns:

Mananci mancare sanatoasa si lasi fastfood-ul, faci miscare etc. Sau te duci la un nutritionist sa iti dea un program de masa si ce mancare mananci in fiecare zi.

| Dannyyyyyyyy a răspuns:

O sa cresti deoarece esti in perioada de pubertate astfel o sa ramai la o greutate perfecta, mai ai rabdare?

| Pompilie a răspuns:

Iti trebuie masa musculara, nu sa slabesti. consuma mai multe proteine si fa sport.

| MihailovOana a răspuns:

Părerea mea este să mergi la un nutriționist și să îți dea o dieta personalizată pe care să o tii cu strictețe!
Vei avea nevoie de multă răbdare și încredere ca vei ajunge la obiectivul dorit!