| Anonymus123 a întrebat:

Hey. Am auzit un zvon ciudat. Poate ca veti rade, dar am auzit ca daca ai masele de lapte cariate, acestea nu mai cad. Mie sincer mi se pare o prostie. E adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Anonymus123 explică:

Adica, sa reformulez. ai avut o carie urata la un dinte masea de lapte. trebuie tratata sau lasata asa pana cade. si dupa ce cade daca nu a fost tratata exista vreun risc ca dintele de os sa fie blonav?

| ՃԾՃԾ a răspuns:

Nu. Eu am avut una cariata si tot a aczut

| Patricia891 a răspuns:

Nu stiu, nu cred. Nicigand, am avut si eu una sau 2, si mi-au cazut. straight face

| dany931 a răspuns:

Nu e adevarat.Si eu am avut masele de lapte stricate, dar mi-au cazut.Asa ca nu te ingrijorawinking