| CatyElla a întrebat:

Hey! Am o prietena care are o problema si trebuie sa mearga la dermatolog. Ea este minora. Trebuie sa mai fie si un parinte cu ea sau poate merge doar o persoana majora cu ea? Si cat costa o consultatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Nu stiu daca e neaparat sa nu fi minor sau daca trebuie si un parinte sau nu, sau poate merge singura, cert este ca iti cere cartea de identitate ca sa iti ia datele tale, sa vada varsta.
Unde merg eu la dermatolog, consultul costa 70 de lei ( daca mergi pentru prima data) si controlul costa 35 de lei daca ai fost de cel putin 1 data in decurs de 2 saptamani.
In general te cheama dupa 1-2 saptamani sa vada daca tratamentul isi face treaba.