| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Cum as putea sa fac sa nu mai transpir la școală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acasă nu transpiri?

| sierra1 a răspuns:

Emoții sau căldură?

| Mad1 a răspuns:

Este normal sa transpiri. Dar macar da.te cu deodorant dinacela sapunel. Eu de la alea cu bila transpir repede.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa scapi de emotii, probabil de la emotii transpiri daca transpiri doar la scoala sau anxietate.

| Dandinelle a răspuns:

Rutina de igiena, dusulet, deo (fara parabeni, aluminium, ca sa lase pielea sa respire) bea apica cel putin 2 litri pe zi.
Este normal sa transpiri, si e indicat sa transpiri, transpiratia ajuta la echilibrarea temperaturii corporale iar prin pori la eliminare, prin contactul cu aerul se formeaza si mirosul.

| Celcestietot a răspuns:

Invata-ti lectiile la timp si asa nu vei mai transpirawinking!

| gabicoo a răspuns:

Nu te mai duci la școală!
Sau dacă te duci pune mâna și învață!
laughing

| christine99 a răspuns:

Un mediu daca il consideri stresant sau ostil poate sa te faca sa transpiri mai mult. Incearca sa te linistesti. Un deodorant care miroase bine si tine mult timp este cel violet de la Nivea, scrie Double Effect pe el, il gasesti in Carrefour.