| alma200033 a întrebat:

Hey! Eurespal iau doar persoanele cu astm sau oricine poate sa ia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Oricui ii prescrie medicul.

| MadRaven a răspuns:

Nu doar persoanele cu astm. Persoanele care au probleme cu tusea iau eurespal. Din câte știu se eliberează și fără rețetă, deci poate lua oricine de la farmacie o cutie de eurespal.

| crud a răspuns:

Eurespal se recomanada contra tusei. Nu este pentru persoanele cu astm. Poate fi sub forma de sirop sau pastile. Vezi prospectul. https://www.csid.ro/......a-11782513