| Justmeandmysmile a întrebat:

iata ca la raceala mea s-a adaugat si tusea si incep sa rup, deci ma doare cumplit in piept. Stie cineva ce sa fac sa calmez durerea din piept din timpul tusei? FUNDITA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| scully a răspuns:

Incearca niste miere incalzita sau de la temperatura camerei. Pe mine m-a ajutat mult. happy
Insanatosire grabnica

5 răspunsuri:
| DjBl3ndar a răspuns:

Pai eu iti propun sa mergi la un doctor s-au la medicul de familie. Bafta!

| 34588773 a răspuns:

Fa-ti un ceai din coaja de ceapa, nuca si coji de nuca si bea in timpul zilei dar si seara si o sa-ti treca destul de repede.

| fafnir a răspuns:

Serios, nu mai e raceala daca tusesti. Ai o unfectie respiratorie si trebuie sa mergi urgent la doctor. Daca nu vrei, iti recomand sa ie-i Augmentin 1 gr timp de 5 zile. Insanatosire grabnica...

| AMDRACI a răspuns:

Ia sirop de echiaceea si propolis. e intr-o sticla di plastic mica si e ieftin, 6 parai. da-mi si mie funda pls

| AnYa_3464 a răspuns:

Ceai de lamaie, paracetamol si sa stai mereu la caldura happy