| SalvatoreLeon a întrebat:

La mulți ani! Aveți vreo idee ce se intampla? Aproape in fiecare zi sunt o altfel de persoana, de exemplu in prima zi sunt persoana de treaba, a doua zi sunt glumeț, in a treia zi sunt nervos infuriat, in a patra fericit zambitor, in a cincea nu pot sa suport pe nimeni nu vreau sa vad pe nimeni. Aceste roluri poate diferentia dela 2-3 roluri pe zi pana la un rol la 3 zile. Nu inteleg de ce, fiindca sunt constient de asta. Ascult peste 10 genuri de muzica... de la manele/dubstep pana la clasica/opera. Am peste cinci feluri de anturaje diferite si vorbesc cu persoane total diferite si cu comportamente diferite.Si ma pot adapta la toate cu usurinta. De multe ori ma uit la cate un film/serial si incep sa-mi schimb comportamentul dupa acel film. Daca a doua zi ma uit la altul lafel. Funda pentru cel mai bun!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Hormonii breh. Si las-o mai usor cu filmele.

| anonimg a răspuns:

Pastreaza funda pentru tine cand vei ajunge echilibrat!
Este bine ca poti sa vorbesti cu toate categoriile de oameni (este un dar de la Dumnezeu); dar este rau ca asculti toate categoriile de muzica. Muzica are o mare influenta asupra noastra. Ramai la ce-a clasica. Cat despre filme, uita-te doar la acelea care construiesc caracterul si care nu-l darama; care te motiveaza si nu care te demoralizeaza. (Exemplu de film bun: https://www.youtube.com/watch?v=lV19wkdgCKU )

| Vi003 a răspuns:

A-ooo! Sa-ti delimitezi teritoriul, ca esti periculos! Glumesc! Perioada pubertatii este o perioada care se caracterizeaza si prin ce ai scris tu. Nu-i obligatoriu sa treaca toti prin astfel de stari emotionale: de la furie la calm, de la ras la plans, de la seriozitate la exuberanta. Acum incepi sa te descoperi, sa te cunosti mai bine, sa te analizezi, cu bunele si cu relele pe care le-ai observat. Important e sa cauti cat mai multe momente care-ti creaza stari pozitive, in felul acesta duci si o lupta cu tine, incerci sa-ti domini propriile-ti stari negative, confuze. Sa stii ca cea mei grea lupta pe care o duce omul este lupta cu sine. Sa castigi cat mai multe batalii!

| starOut a răspuns:

Treaba e cu adaptarea, ai zis ca te adaptezi usor la ceva inseamna ca incepi sa preiei si obiceiurile, comportamentul si de aia te schimbi asa. Poate cand vezi un film sau vezi pe cineva ca vorbeste intr-un fel sau face ceva intr-un anumit fel atunci vrei si tu sa faci la fel, poate ca ti se pare mai cool decat tine. Cel mai bine e sa fi original eu zic, sa nu te iei dupa tot ce vezi, nu incerca sa imiti gesturile altor persoane cel mai bine e sa te comporti dupa propriul stil tongue