Întrebare recomandată | myutza008 a întrebat:

mama mea a facut o operatie de extirpare a unui fibrom uterin! dupa care sa refacut foarte bine, prima menstruatie dupa operatie a venit normal, iar a doua nu a venit, este a 6 zi de intarziere! ar fi vreun motiv de ingrijorare? multumesc anticipat funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Este foarte normal ce i se întâmplă căci după ce se extirpează uterul nu ai cum să mai ai menstruaţie căci de acolo vine sângele.
După ce ai scris tu acolo înţeleg că mama ta nu o să mai aibă niciodată menstruaţie că nu mai are de unde să vină.
Pe curând!

| ๓єllเครtคг a răspuns:

Pai trebuie consultat un doctor in acest caz. Noi nu putem stii.

| zOanaz a răspuns:

Cel mai bine trebuie sa consulte un doctor! Fundita?