| Lala20 a întrebat:

Sper ca ma puteti ajuta.acum o saptamana m-am racit (am avut probleme doar cu nasul) si am luat medicamente gen Nurofen/Coldrex 5 zile +picaturi Olynth si marti eram aproape Ok. Dar de miercuri iar a inceput sa imi curga nasul si inclusiv azi a trebuit sa mi-l suflu mai des decat in prima zi de raceala. Mai iau Olynth dar nu si medicamente. Ce sa fac sa imi treaca ca deja devine enervant?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MysticWayz a răspuns:

Si eu sunt racita de 2 saptamani, si imi suflu nasul cam din 10 in 10 minute si nu exagerez, si eu iau Olynth, dar eu iau si Ambroxol ca eu mai si tusesc foarte des

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Deja tu ești enervantă cu nu mergi la medicul de familie să-ți prescrie un tratament corespunzător simptomelor!
Sănătate.
Pa, pa.