| RobertVali111 a întrebat:

Am o problema: am racit, iar raceala asta se manifesta prin faptul ca imi curge nasul, doar atat. Ce sa iau ca sa imi treaca? Am luat nurofen regulat din 6 in 6 ore si nu prea a dat mari rezultate. Dati-mi niste sfaturi: ceva natural, babesc, medicamente bune... Dau si funda la rasspunsul care ma ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Agocalmin sau paracetamol, dar mai bine mergi la medic.

| anutza a răspuns:

Asa e toamna, bea multe lichide si consuma mai multe fructe, racesti repede din cauza imunitatii scazute.
Acum ia Coldrez, bea ceai, fa o baie fierbinte si pentru nas ia vitamina a uleioasa 2-3 picaturi in fiecare nara de cateva ori pe zi in max 1-2 zile iti trece

| ioana1704 a răspuns:

Inhalant cu ceai de musetel, seara si te legi la cap cu ceva ( mai ales pe frunte )

| Lisadream a răspuns:

S-ar putea sa fie alergie si nu raceala. Eu am facut alergie la praf de exemplu si am crezut ca sunt racita. Nu aveam dureri de cap, nu ma simteam obosita doar imi curgea nasu' ca la robinet. Si mi-a spus cineva ca e alergie. Alergia am tratat-o cu claritine.

| RobertVali111 explică (pentru Lisadream):

Nu-i alergie, te asigur.

| NuConteazaShinee a răspuns:

Aoleu daca iti curge nasul trebuie sa iei PARACETAMOL SINUS daca nu ma crezi du-te la medic dai spaga 20 - 30 de lei si o sa iti spun sa iei PARACETAMOL SINUS si picaturi de nas ^_^

| Portocalovinsky a răspuns:

Pentru problema aceasta poti lua Coldrex, foarte bun, sau, poti sa faci inhalatii in fie care seara.
Sper sa te insanatosesti!
Pa-pa.

| Ioana2012J a răspuns:

Îţi recomand Olynth sau Vibrocil spray nazal (e bun pentru raceli, rinite acute si cronice, rinite alergice sezoniere si nesezoniere, sinuzite acute si cronice etc). Am auzit şi de Nasodren Spray Nasal că e foarte bun (dar e mai scump). Pe durata tratamentului cu picături să iei şi parasinus (două pe zi, dimineaţa după masă şi seara). De asemenea, bea mult ceai de lămâie cu miere. (nu fierbinte)
Sper să îţi treacă.

| marysol10 a răspuns:

Coldrex sau fervex