| flawyscut1 a întrebat:

Iau unasyn, 2 pastile la 12 ore. sunt putin racit si ma dor urechile. As vrea sa stiu daca am voie ca diseara de revelion sa consum alcool. ma refer cel mult la o cupa de sampanie si o sticla de corona(bere)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreea19Alina a răspuns:

Daca sunt antibiotice nu ai voie nici macar sa gusti iar daca sunt simple pastile,nu tari,ai voie sa consumi alcool, dar moderat, nu foarte mult caci s-ar putea sa nusi mai faca efect pastilele!

1 răspuns:
| flawyscut1 explică:

Lasa efectul...nu`mi pasa de pastile.patesc eu ceva?