| anonim_4396 a întrebat:

Ieri mi-am dat singura o gaura in ureche. (Ureche dezinfectata, cercel sterilizat, spirt, etc.) Iar acum imi este putin umflata, dar doar putin (nu observasem dar am vazut ca [,] cheita nu mai intra mai adanc. E normal? Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

E normal deoarece zona gaurita incearca sa se refaca, mai incearca sa o gauresti daca vezi ca vrea sa se refaca, tot in zona aia

| Milayaa a răspuns:

Eu cred ca e normal.dar cind ti-ai facut gaura era cineva adult linga tine?
eu tot am una si medicul mi-a spus ca sunt niste puncte pe ureche unde nu se poate de facut gaura si poate ai atins acolo.dar daca s-a umflat putin cred ca e asa prima zi, la mine a fost un pic altfel.mama insista sa tin servetel cu spirt pe ureche
bafta :*

| SeToK90 a răspuns:

Este normal sa se umfle putin dar in cateva zile trece.