| Virk a întrebat:

Imi da romparkin la farmacie daca cer fara reteta? Ce sa zic ca sa mi le dea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de ce tremuri? Nu e ok sa iei asa ceva dupa ureche

| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa zici ce vrei, ca nu-si risca nimeni munca sa elibereze mediactie fara prescriptie mediacla.a
Mergi la medic si daca ai nevoie de acele pastile, iti va da medicul reteta.

| RoCkKiD a răspuns:

Exista o sansa sa uite farmacistul sa o ceara, dar avand in vedere ca medicamentul asta are si alte utilizari pe langa cele medicale cam trebuie reteta. happy

| FaraNume1245 a răspuns:

Zi-i că ți-ai cumpărat deja seringa și e păcat s-o risipești.

| Simpatic a răspuns (pentru FaraNume1245):

Lol laughing

| Iote a răspuns:

Ai Parkinson sau il vrei pentru reactiile adverse?

| Donsavas a răspuns:

Consulta un psihiatru. Dacă ai o problema psihică, acesta iti va da medicatie.