| Cedry2k8 a întrebat:

Imi da romparkin la farmacie daca ii cer si n-am reteta? Va rog frumos sa nu-mi raspundeti daca nu stiti, raspundeti doar cei care ati luat, multumesc. Daca cauti pe google nu ma ajuti deloc...nu ajuti pe nimeni de pe site-ul asta, de fapt. Toti avem google, lol.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, trebuie neaparat sa ai reteta. Este un medicament care nu se administreaza decat sub stricta supraveghere medicala.

| darrio2007 a răspuns:

Nu iti da. Am avut pe cineva cu Parkinson si ii cumparam numai pe baza retetei.

| Donsavas a răspuns:

Romparkin-ul distruge creierul. Daca ai nevoie de el, asta decide medicul, nu tu. Se foloseste DOAR daca este nevoie. Farmacistul nu te poate consulta si nu si poate asuma raspunderea pentru eliberarea medicamentului.