| anonim_4396 a întrebat:

Îmi iese un ulcior la ochisad încă nu se observa dar dacă te uiți atent se vede. Va rog spuneți-mi cu ce sa îmi dau ca sa nu înainteze. Trebuie sa scap de el în 2-3 zile maxim.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Am sa te invat ceva din Sfaturile bunicii mele, ( dar care iti trezeste rasul ), insa sa stii ca si eu am facut asta fetei mele si a avut rezultat exceptional si urgent, de aceea, chiar daca la altii va provoca rasul, tu sa faci aceasta, caci e vorba de tine si scapi fara sa ajunga sa colecteze deja; Fa pipi intr-un borcanel mic si ia un betisor de sters in urechi, inmoaie-l in pipi si unge locul cu pricina de cate ori poti si ai sa constati ca se retrage, ca si cand nu ai avut nimic ( aminteste-ti de terapia cu pipi care se bea si care a dat rezultate la multi dintre cei ce au facut-o ). Cu urarea sa iti fie de leac, sa stii ca nu imi permit sa imi bat joc de nimeni, dar incerc sa impartasesc la toti de aici, din cele ce cunosc adunate de la bunici sau batranii din familie, chiar astept sa imi spui de ti-a folosit, Lucien.

12 răspunsuri:
| Razvy197 a răspuns:

Dati cu picaturi de ochi. 3 picaturi de 3 ori pe zi. Sau dati cu un sampon nu stiu cum se numea dar era ceva cu baby si ceva pe acolo si spalatea mereu cu sampon la ochi. O sa iti treaca foarte repede.Acel sampon nu ustura. Dati cu sampon de 3 ori pe zi la fiecare spalare pe ochi. Bafta.happy

| outlandish a răspuns:

Mergi la medic! iti va da un unguent daca nu e rau.

| Mjdolhfi a răspuns:

Cica e bine sa incalesti o lingura de lemn si sa tii acolo cat poti.Si eu am avut si am scapat intr-o zihappy. Caldura sa fie atat cat suporti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa folosesti o metoda veche care o stiu de la bunici, iei o lingura de lemn si incalzesti coada la o sursa de caldura (foc, aragaz) fara sa se arda, aplici coada lingurii pe ulcior si usor o sa dispara, repeta procedura dupa o pauza, maxim trei proceduri si a disparut, multa sanatate!

| maya_7683 a răspuns:

Kanamicina.Este un unguent oftalmic, cu spectru larg de actiune, este indicat si in cazul aparitiei unui ulcior, si in plus calmeaza durerea cauzata de el.Se elibereaza din farmacii fara reteta si nu este scump.Sa te faci bine.

| cslx a răspuns:

Kanamicina si comprese cu apa calda. totusi iti recomand sa mergi la oftalmolog ca se agraveaza daca nu o tratezi. eu am ajuns la operatie deoarece nu am bagat in seama acest lucru si s-a agravat. oricum nu a durut operatiabig grin baftawinking

| marrr a răspuns:

Intr-o zi se duce, daca e ulcior. Tamponeaza locul cu ceai de musetel cald si iti va trece.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zdrobeste un catel de usturoi intr-o jumatate de cana de apa. Apoi aplica solutia pe pleoapa!

| Sophie90 a răspuns:

Buna ai putea sa imi zici si mie cum ti-a trecut? pliz

| bhdrfjuerhfytgrfureifherhfbrtygfuf a răspuns:

Si mie-mi-a iesit si ma doare foarte tare poti sa incalzesti coada de la o lingura de lemn si o pui pe ulcior ori te duci la medic si iti da un unguent bafata!winkingwinkingwinkingwinkinghee heewinkingwinking:X:X:X:X:X:X:X:X:X:

Alte răspunsuri