| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu ochii, unul e un pic de tot mai mic ca celalalt ( nu se vede diferenta daca nu te uiti atent, adica nu iese in evidenta ) Dar ma deranjeaza cand ii inchid ca nu se inchid amandoi in acelasi timp si parca ma dor asa... si imi vine sa duc pupilele in directii opuse. Am ceva la ochi, sau e doar din cauza ca e unul mai mic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Toti avem 1 ochi mai mic si altul mai mare, diferenta este minora si nesemnificativa.
Daca te dor ochii este alta problema, mergi la oftalmolog!

1 răspuns:
| SyBy92 a răspuns:

Nu are importanta mare, ca ochiul este mic, deoarece se poate corecta cu ochelari. Si eu am aceeasi problema, dar nu ma deranjeaza. Ar fi bine sa mergi la medic/consultatie, nu sunt expert, el iti va spune ce si cum.