| gabriel10 a întrebat:

Imi spuneti si mie va rog care sunt fructele si legumele care contin cele mai multe calorii. Daca puteti, spuneti si cat contin la 100g fiecare.Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kyky a răspuns:

Avocado (190kcal/100g); Banana (95kcal/100g); Strugurii (73kcal/100g, daca sunt proaspeti si 64kcal/100g daca sunt uscati); Smochinele (54kcal/100g daca sunt proaspete si 27kcal/100g daca sunt uscate); Para (55kcal/100g); Ananasul (52kcal/100g daca e proaspat si 83kcal/100g daca e din compot). thinking

1 răspuns:
Shin
| Shin a răspuns:

Castravetii cred ca au cele mai putine calorii... undeva intre 10-15 :P
http://www.reteteculinare.ro/sanatate/calorii/tabel/
In link-ul care ti l-am dat ai o lista mai mare cu multe alimente.

Numai bine, Shin.