| Cr7adi a întrebat:

In cat timp se refac rezervele de vitamine si minerale daca am deficit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

La ce intrebari pui pe aici mi se pare ca esti ipohondru. Viziteaza un psiholog poate mai scapi de boli

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde despre ce deficit este vorba si ce tratament ei. Deficit de vitamine si minerale in general nu exista, exista doar deficite de o anumita substanta, iar atunci medicul iti prescrie substitutia substantei respective.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate dura câteva luni dacă urmezi un tratament prescris de medic și consumi multe fructe și legume cât mai proaspete, prepararea lor în așa fel să nu piardă multe elemente nutriționale (fierbere, coacere).
Pa, pa.