| AlinElle89 a întrebat:

In cate luni poti scapa de grasimea de pe abdomen? Si cum?happyDau fundita:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ZummySchummy a răspuns:

Nu exista o regula clara in cat timp poti scapa de grasimea de pe abdomen, pentru ca la fiecare persoana metabilismul difera si reactia organismului la diferite alimente este diferite. Orice bagi in gura se transforma in cele din urma, grosso moddo, in glucoza, care alimenteaza organismul cu energia necesara existentei. Grasimea reprezinta glucoza neconsumata si pusa de-o parte pentru "zile negre". In principiu ca sa scapi de ea, trebuie sa consumi mai multa energie decat "ingerezi", astfel incat organismul sa inceapa sa consume din rezervele de grasime acumulate. Asta nu inseamna sa te infometezi ca sa cazi pe strada, ci sa adopti un regim sanatos de viata. Acesta inseamna pe scurt cat mai multe legume, carne slaba, mult peste, eliminarea dulciurilor si a sucurilor de orice fel inclusiv alcoolice, (mai putin cele facute de tine la storcator - din care mai mult de un pahar pe zi nu ar trebui sa bei) si sa stii sa combini alimentele astfel incat sa nu incurajezi depunerile. Trebuie sa renunti la prajeli de orice fel, inclusiv in cazul legumelor, tot ce consumi trebuie sa fie inabusit, la gratar sau fiert. Evita fasolea, varza, mazarea... sunt alimente care te pot balona. Fara sosuri... si sport cat cuprinde, dar fara a te extenua. 30 minute pe zi de aerobic ar trebui sa ajunga happy. Cu un regim asemanator am slabit si eu la burtica, in maxim doua luni, pe care nu l-am tinut atat de strict pe cat mi-as fi dorit. Acum repet, depinde si de conformatia si de organismul tau. Eu burtica am dat-o jos cel mai repede, in schimb la solduri am probleme happy
Succes!
Ah... inca ceva: premiaza-te o data pe saptamana cu ce-ti doresti

3 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

Nu conteaza cat de multa grasime ai pe abdoment.Conteaza cat de repede arde grasimile corpul tau si de ambitia pe care o ai.Sunt persoane care au slabit 2 -3 kilograme pe luna si sunt persoane care au slabit tot atata in 2 luni de zile chiar daca au avut acelasi numar de kilograme, urmand acelasi regim si depunand acelasi efort dar avand metabolisme diferite.

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!
În maxim 2 luni. Păi trebuie să mănânci la ore corecte:când te trezești, la 3-4, 7.
Uite și câteva exerciții :
http://www.youtube.com/watch?v=p1DuYw8dxZs
Poți ține și o dietă:dimineața cereale naturale cu lapte, la prânz salată cu ceva, și seara un sendviș cu pâine neagră si cu un iaurt natural și un fruct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat de mare este burtica ta. Uite eu am slabit de pe abdomen si de pe solduri intr-o saptamana cu o metoda nerecomandata de toata lumea dar din pacate singura care functioneaza cu adevarat, infomentare.