| sofica_bo a întrebat:

In ce moment al zilei e mai bine sa consumam sucuri naturale de fructe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Cel mai bine ar fi dimineata ca iti da energie si vitamine dar daca ai o gastrita acida sa nu-l bei pe stomacul gol ci dupa ce mananci putin, poti sa bei si in timpul zilei ca te reenergizezi dar seara nu e asa bine pentru.ca produce fermentatie si acid peste noapte si nu prea multe daca ai probleme cu kg.pentru ca sunt foarte concentrate si in zahar si in vitamine si te ajuta la ingrasat un pahar de suc e ca si cum ai manca vreo cateva fructe.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Dimineata.

auran
| auran a răspuns:

Pe tot parcursul zilei dar, in nici un caz seara pentru ca da balonari

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Oricand este bine sa consumi un suc naturat mai ales dimineata cand iei micul dejunwinkingEste bine si in timplul zilei mai ales daca este o zi calduroasa.winking

cami
| cami a răspuns:

La orice ora din zi sau din noapte!hee hee

| claudya a răspuns:

In timpul zilei doar...

| Irina a răspuns:

Dimineata cu jumatate de ora inainte sa iei micul dejun.

| turtl3 a răspuns:

Dimineata.

| biby29 a răspuns:

Dimineata, dar si dupa-masa cand este foarte cald. apa si sucurile naturale sa nu lipseasca, pentru ca vara corpul are nevioie de multe lichide si vitaminehappy

| knnight a răspuns:

Doar in timpu zilei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu este o condiție strictă.
Recomandat poți bea un pahar de suc natural de portocale dimineață.
Poți bea liniștită ori de câte ori ai poftă.
Sănătate.
Pa, pa.