| anonim_4396 a întrebat:

In ce parte te doare cand ai probleme cu fierea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dreapta obligatoriu, sau cel mult pe mijloc, in capul pieptului.

6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Bineanteles ca in partea ficatului.

| LittleZyzy a răspuns:

Te doare in partea stanga-spre centru sub coaste, o senzatie de intepaturi, cel putin asa ma durea pe mine.Mai sunt cateva simptome, cum ar fi starile de voma, dureri de cap s. a.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o durere "in bara" adica in epigastru, in partea dreapta si cu iradieri in spate pe aceiasi linie. trebuie sa tii regim cind faci crize si cel mai indicat sa mergi la medic. poate fi doar o infectie din cauza ca bila nu se dreneaza si atunci probabil medicul iti da un tratament cu antibiotice, poate doar ceva ca sa ajute drenarea. dar este bun un control medical pentru ca s-ar putea sa ai nisip, mal sau pietre si atunci trebuie sa te operezi. operatia se poate face laparoscopic si scapi usor. pina ajungi la medic daca ai dureri poti lua papaverina in cel mai rau caz piafen, dupa care stai in pat 2 ore. cel mai bine este sa mergi la medic urgent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In sanga

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In dreapta, sub coaste.

| Bangala_Petronela_1995 a răspuns:

Ma doare burta