| Virk a întrebat:

In partea stanga a nasului ma doare cand apas. Adica fix langa nara doar in stanga ma doare. Oare cum pot remedia asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sopranaCadaverica a răspuns:

Te doare practic... cartilagiul?! big grin Adica simti o durere pe piele, ca atunci cand apesi pe un cos? Daca da, cel mai probabil asta e, un cos sub piele. Se poate inflama destul de repede daca tinzi sa il atingi des si nu cureti zona cum trebuie. Preventiv, ia un antiinflamator si spala bine tenul, intotdeauna foloseste prosop curat.

4 răspunsuri:
| kopli a răspuns:

E posibil sa ai sinuzita numai pe partea stanga. Nu e obligatoriu sa fie bilaterala. Dar s-ar putea sa fie si doar un furuncul ascuns.
Mergi lamedic si fa-ti un control. Mergi din timp, sa nu se extinda, orice ar fi.

| Virk explică:

Nara* nu nata, scuzati greseala sunt pe telefon

| PaulIulian a răspuns:

Salut. Vezi ca poate urmeaza sa iti iasa un cos laughing Am patit si eu asa. Zi faina! big grin

| CicianIoanaDiana a răspuns:

Poate ești răcit sau e altă boală, dacă nu te-a mușcat vreo albină sau altă/e insecte/ă