| Adrianacherry a întrebat:

În urmă cu o saptamana am facut rezectie apicala pentru prima data si doctorul mi-a zis sa revin peste o saptamana, adica azi sa-mi scoata ațele doar daca ma deranjează că a zis ca se topesc dar nu s-au topit. Am fost dar nu a venit azi doctorul fiind din Cluj si vine doar odata pe saptamana joia, deci joia cealalta m-a programat. Oare mi se poate întâmpla ceva daca mai stau înca o saptamana asa? Locul ma doare, ma pisca si este umflat, am luat pana acum zinnat si ketoproxin prescris de medic, acolo la cusatura mi s-a facut si alba gingia

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Buna

Trebuie sa il suni. Cine ti-a spus ca astazi nu vine, asistenta, sau el a telefonat?
Daca nu esti ok, nu poti ramane asa, daca ai dureri si nu te simti bine.
Telefoneaza-l sau mergi la un alt medic, nu poti sta asa pana vine el.
Daca ai o urgenta, chiar daca e din Cluj, parerea mea e ca ar trebui sa vina special pentru tine in localitatea din care esti.

| Cksihja a răspuns:

De ce nu-l suni pe doctor să-l întrebi ce să faci că doar el știe mai bine.