| Beatrice_6624 a întrebat:

Intr un minut inima bate de 1800 de ori, pompeaza saingele si care este
adevarul despre functionarea motorului vietii noaste?
Grupele sanguine caracterizeaza temperamentul omului b3 -om hotarat care stie ce vrea -ritmic restul de grupe sanguine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Subiectii cu sange A sunt numiti "Armonici"
- subiectii cu sange 0 sunt numiti "Melodici"
- subiectii cu sange B sunt numiti "Ritmici"
- subiectii cu sange AB sunt numiti "Complecsi"
mai multe afli pe http://www.referatele.com/......le-com.php

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intr-un minut inima bate de 60 de ori, de unde 1800?

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Si in 24 de ore bate de 1800 de ori? Poate in 30 de minute.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Vorbim despre inima umana? Intr-un minut, inima omului bate de 65-75 de ori.

| micurutza2005 a răspuns:

Hei cum sa bata inima de 1800de ori /min? bate de 60-80/min. din cate stiu eu. ar plezni saraca inima de cate ori spui tu, o fi motorul nostru inima, dar nu e,, tunat,, saracul.

| Beatrice_6624 explică:

Da stii rocorobert ca daca faci un calcul comparativ cu masina de cust inseamna ca nu ti ai dat seama k undeva era o greseala de-a mea adica in 24 de ore inima cite batai arewinking

| Beatrice_6624 explică:

Merci, fericire si virtute.

| vio a răspuns:

Mie mi se potriveste la b...hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anulakatt, esti tare, ai postat un enunt neverificat, dupa care ai incercat sa te ''scoti'' si ai spus o si mai mare prostie.am sa-ti urmaresc viitoarele postari, nu de alta, insa mai zambesc si eu, ca si asa viata este destul de grea. rolling on the floor rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frecventa cardiaca la om este de 60-80b/m

Răspuns utilizator avertizat