| anonim_4396 a întrebat:

[intrebare pentru fete]
Eu aveam sani foarte mici. Si acum intr-o luna s0au facut destul de mari si am doar 13 ani adica nu sunt mari dar eu acum o luna le aveam foarte mici fata de cum sunt acum.big grin E de rau sau de bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tourniquet a răspuns:

Salutt,

Fi mandra ca te dezvolti... love struck
E greu, dar e si bine sa fii fata big grin

15 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Inseamna ca te dezvolti normal pentru varsta ta si e foarte bine. Felicitari!

| Bacemi a răspuns:

E de bine. Inseamna ca esti mai norocoasa decat multe alte fete.

| Barajag a răspuns:

Bucura-te, dar nici sa ii ai prea mari, mai bine mai medii si mai sexybig grin

| ecristinamc a răspuns:

Eu folosesc bustiere deocamdata si sutiene doar la anumite bluze.In momentul cand dej ti se mareste bustul e bine sa pui sutien, cu sau fara burete

| hax0r a răspuns:

Iti recomand sa citesti o carte de educatie sexuala. acolo vei afla despre adolescenta

| Zâmbărici a răspuns:

E de binee normal!
Esti in perioada de cresteresmugsmug

| PaStiLuTzEcUeFeCt a răspuns:

E de bine.Sani iti cresc mai mari doar dupa ce iti vine menstruatia(ciclul). si mie mi s-a intamplat la fel

| rserpu a răspuns:

Aici iti trebuie parerea unui baiat si iti zic ca-i de bine big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E normal. E perioada de crestere a sanilor. Nu fi ingrijorata! Fii mandra!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da tu cum ii vrei? mari? mici? sau foarte mari?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
La varsta ta este normala acest lucru, te dezvoltı sı crestı nu este nımıc rau ın asta'
Nu aı de ce sa ıtı facı grıjı!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc ca m-ati incurajat :*:*:*
crdeam a chiar se intampla ceva rau in asta
Imi puteti spune de la ce varsta in colo sa folosesc sutiene?

| Zuzaaa a răspuns:

Da ma stai calma. asa ti s`a dezvoltat organismul, mai repedewinking. insa faptul ca ai sani ...are si avantaje si dezavantajewinking... insa o sa le vezi tu pe parcursul timpuluiwinking si ai sa-ti raspunzi singura la intrebari :*

| bicolor_1613 a răspuns:

Este normal, incepi varsta adolescentei, totul depinde de reactiile hormonale...stai linistita, nu e grav!
trebuie sa stii cu odata cu menstruatia totul se va schimba radical...pentru cu acele schimbari ciclice modifica nr hormonilor si activitatea lor
mai trebuie sa stii ca acneea aparuta in aceasta perioada nu trebuie eliminata de catre tine!
o sa dispara singura!
deci stai linistita, daca nu ti'au crescut sanii exagerat de mult, e in regula.happy

| luminita_4984 a răspuns:

E de bine normal, esti inca in crestere pana la 18 ani.