| deea10 a întrebat:

Intrebare pentru fete sau femei. V-a venit vreodata ciclul identic in data cand v-a venit si in luna anterioara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Da. Chiar daca este neregulat. Prima oara mi-a venit pe 22 decembrie, apoi pe 26 ianuarie si apoi pe 26 februarie [ si restul nu mai continui, mi-a venit la ce data a vrut dupa aia straight face ].

| Bubu a răspuns:

Niettongue

| Insurgent a răspuns:

Da, desigur, daca e regulat va veni in fiecare luna in aceeasi data, dar daca nu e regulat va veni in date diferitetonguehappy

| biscuite a răspuns:

Mie una nu, e neregulat la mine.

| ◕‿◕ a răspuns:

Nu, pun in calcul ultima zi de menstruatie si adaug 28 de zile si aflu pe ce data imi vine luna viitoarebig grin de ex sa presupunem ca azi e ultima zi de ciclu 05. 07 + 28 de zile = 01. 08 va fi prima zi de ciclu din luna viitoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Menstruatia apare la un interval cuprins intre 28 si 32 de zile ( asta e cel mai comun.)Asa ca noteaza pe calendar prima zi de sangerare si o sa-ti faci o idee.