| DrageanElena a întrebat:

La cat timp e bine sa mergi la un ginecolog cand esti gravida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dy a răspuns:

La depistarea sarcinii, apoi cu setul de analize hematologice facute, iar apoi, cam la varsta 18 saptamani(4 luni), 24 saptamani, 30, 36, dupa care te duci la primele simptome de nastere. Asta daca sarcina este fara absolut nici o problema(edeme, tensiune, glicemie crescuta, dureri, etc) si nasti fiziologic, la termen! La aparitia celei mai mici probleme, te duci la ginecolog indiferent de data la care ai fost ultima data...Nastere usoara!

7 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Sincer eu am mers la control lunar si mi-a prins foarte bine, asa iti poti controla foarte bine sarcina.

| psiholoaga a răspuns:

Cand ai suspiciunea ca esti gravida, mergi la el pentru control si confirmare. Apoi, cam la fiecare trimestru, daca nu apar probleme intre timp.

auran
| auran a răspuns:

In mod normal lunar dar, daca ai suspiciuni ca nu ar fi ceva normal (Doamne Fereste) ori de cate ori simti tu nevoia pentru a te linisti...sarcina usoara

| yadora a răspuns:

Din prima clipa cand esti comnvinsa ca o sa ai un bebe... apoi mergi cand te programeaza el ...asta daca nu exista complicatii...

| Delia a răspuns:

Lunar, iar in ultimul trimestru am fost mai des, depinde cum te programeaza medicul tau.

| scootsie a răspuns:

Lunar, daca esti gravida...Medicul ginecolog iti va recomanda asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 3 luni este suficient.