| sieupeaici1976 a întrebat:

La ce varsta am voie sa-mi iau tensiunea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

La orice varsta.Nu exista restrictie l-a luat tensiunea. Daca ai aparat de tensiune(tensiometru) acasa ti-o poti lua de cate ori vrei tu pe zi.Nu dauneaza sau altceva.Si unui doctor daca ii ceri asta, sa iti iei tensiunea, ti-o va lua fara probleme, indiferent de varsta pe care o ai, Dar mai bine iti cumperi tu tensiometru din farmacii si il ai la dispozitie mereu.Sanatate!

8 răspunsuri:
| baru a răspuns:

La tineri nu este cazul.

| Violleta2022 a răspuns:

Tensiunea arteriala poti sa tii-o iei cand vrei tu, indiferent de varsta.

| Lioana a răspuns:

Asta nu tine de varsta. Tensiunea o iei atunci cand ai nevoie.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Poti oricand, dar cand esti copil nu esti mereu constant in stari si nu iti iese corespunzator tensiunea.

| RobertMoon a răspuns:

Nu are importanta, poti sa-ti iei si la 2 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricand. Eu am avut prima problema cu tensiunea la 11 ani.

| aimullah123 a răspuns:

Oricand vrei tu daca ai acasa un aparat pentru asa ceva big grin
Eu am avut prima problema cu tensiunea la 20 de ani

| Victoria18 a răspuns:

Oricand.