| anonim_4396 a întrebat:

La facultatea de ingineria si protectia mediului in industrie ai putea face fata dupa un profil de filologie unde nu s-au mai facut materii reale din clasa a 11-a?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AndreeaDaniela2000 a răspuns:

Vezi pe site-ul facultatii ce se cere pentru admitere, daca iti trebuie doar media de la BAC sau trebuie sustinuta o proba scrisa.Eu cred ca se poate! Depinde ce cerinte are facultatea respectiva.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă recuperezi în privat.

| danutzu96 a răspuns:

Tot nu scapi de matematica laughing, la care mai adaugi si fizica si chimie la greu. Alege ceva care ti-ar placea/crezi ca te-ai descurca si fa pregatire intensa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu prea.