| Rocky2 a întrebat:

Buna,ce profil este mai avantajos filologie sau protectia mediului?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Draga Rocky, daca stim sa protejam bine mediul, natura e mai sanatoasa cu a opt miliarda parte, dar noi ce avem la afacerea asta? Daca faci filologia si inveti bine, poti dupa asta sa faci Facultatea de limbi moderne din cadrul Universitatii Bucuresti, pe de o parte devii o fata culta, pentru ca inveti ce e mai bun din literatura, Americana, Britanica si cea in a doua limba, pe de alta parte cu doua limbi la baza la nivelul de acolo nu o sa fi niciodata in situatia sa fi somera sau sluga pe la vreun magazin sau alta slujba ca asta sa stai 12 ore pe de-a moaca. Sau poti sa faci dreptul si alte lucruri bune ti se vor intampla. Mi-am spus si eu parerea, Dumnezeu sa te ajute orice ai alege.

3 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Filologie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filologie.

| Rocky2 explică (pentru anonim_4396):

Poti sa argumentezi te rog?