| mois a întrebat:

La facultatea de medicina specializarea balneo-fiziokinetoterapie, (din Craiova) se studiaza si masajul printre altele? Te poti angaja ca maseur si balneo-fizio-kinetoterapeut dupa ce termini daca faci facultatea asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| studmed a răspuns:

Vei fi medic balneo-fiziokinetoterapeut. Vei consulta si vei recomanda acest tip de tratament pacientilor tai. Masajul propriu zis cred ca il vor face asistentii, tu vei fi un fel de... sefa. Daca mai ai intrebari de medicina, ma gasesti la abe_cet, pe mess.

| Iuhos_Ingrid_1988 a răspuns:

Ciao.Se fac cursuri de masaj (teorie+practica), si te poti angaja in mai multe domenii cu aceasta facultate.Eu anul trecut am terminat la Oradea happy