| Dady95 a întrebat:

La o analiza uzuala de sange (hemograma și biochimie) se poate depista o sarcina?
Sarcina are 4-5 săptămâni. Mulțumesc frumos! Aștept un răspuns cat mai curând.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU se poate determina existenta unei sarcini prin hemoleucograma. Pentru a se determina hormonul de sarcina hCG printr-o analiza de sange, este nevoie sa fie utilizate anumite substante specifice. Sanatate!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La analizele uzuale de sânge NU se depistează o sarcină!
Sarcina se depistează prin test special, test HCG :
https://www.synevo.ro/hcg-total/

Toate cele bune!

| Mayhem666 a răspuns:

Totul e posibil, cred ca da, nu stiu sigur, nu sunt doctor.

| Dady95 explică:

Va mulțumesc!