| anonim_4396 a întrebat:

La o masea am coroana dentara cu pivot care probabil este din metal. Mai pot merge la tomograf sau RMN? Acolo am aflat ca nu am voie cu metale

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| InstructorDeIubire a răspuns:

Nu, nu puteti

| alina2k18 a răspuns:

Poti face RMN, pivotul nu este facut dintr-un material magnetizabil.

| Bizon95 a răspuns:

Maica-mea avea punti intre dinti IEFTINE in gura cand s-a imbolnavit si i-am facut CT si RMN... fara nici o problema!