| NaturalLl a întrebat:

Cum se pune un pivot la o masea? Ce iti face ca sa-ti puna pivot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

In termeni simpli este o reconstructie a dintelui. Curata toata partea stricata a dintelui si monteaza un suport de metal in jurul caruia reconstruieste dintele, dupa care il acopera cu o coroana.

| TrololollPrettyDevil a răspuns:

Uita-te peste site-ul asta, este foarte bun si detaliat. http://www.infodentis.com/pivot-dentar/etape-clinice-comune.html