| SaveTheNature a întrebat:

Mancand produse de Carne de porc putem spune ca mancam PORCARII?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Stiu ca contine colesterol, dar mie tare imi place!

| Raniia a răspuns:

Carnea de porc si derivatele ei face parte din cele 6 grupe ale piramidei alimentelor.

| MMihai a răspuns:

Carnea de porc e deseori bună.
Mezelurile contrafăcute cu toate chimicalele posibile sunt " porcării."

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Dacă,carnea nu are trichineloza sau nu e infestată atunci nu mnanci porcării. Dacă tii post atunci poti sa nu-l mai ții daca nu te poti abtine.

| Anaxor96 a răspuns:

rolling on the floor) sincer in viata mea nu mi-am pus intrebarea asta.WOW!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mancarea e buna ce mai conteaza? laughing

| FlorinFlorin87 a răspuns:

laughing da, mancam porcarii si mortaciuni

| Addel a răspuns:

Pai cam da...dar sa inteleaga si lumea despre ce vorbestilaughing